Dimitrov: Vizita e Fon der Lajenit sinjal i fuqishëm për nevojën e fillimit të negociatave me BE-në

Shkup, 28 shtator – Mirësevjen në Maqedoninë e Veriut për kryetaren e KE-së, Ursula fon der Lajen!, ka shkruar zëvendëskryeministri Nikolla Dimitrov në profilin e tij në Fejsbuk.

“Vizita është sinjal i fortë për nevojën e veprimit dhe përmbushjes së besimit evropian: fillim të negociatave. Një hap përpara është më se i nevojshëm që të kthejmë besimin dhe shpresën te të rinjtë në idenë evropiane dhe perspektivën për mënyrë evropiane të jetës në shtëpi”, ka shkruar Dimitrovi. 

Related posts

Ministri i Shëndetësisë pritet që pasdite të flasë për tragjedinë në Tetovë

N E

Kryetari i Novi Pazarit, Nihat Bishevac për vizitë në Çair

D V

13 ankesa deri te KSHZ-ja për votimin dhe për përmbledhjen e rezultateve nga zgjedhjet

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More