Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dimova: Nuk jap dorëheqje derisa të zgjidhet dilema e 2.2 milion eurove

Shkup, 13 tetor – Zhurnal.mk – Drejtoresha e Agjencisë Nacionale për Programe evropiane arsimore, Lidija Dimova, sot përmes një konference për media deklaroi se procesi për keqpërdorimin e mjeteve të BE-së është shumë i komplikuar dhe nën sytë e Komisionit Evropian, dhe gjithashtu i gjithë procesi i ndarjes së projekteve inçizohet dhe mund të kontrollohet, informon Zhurnal.

Ajo njofton se rasti me trajnimin e gomarëve është thjeshtë një nebulozë nga Tortevski i cili njëherit ka akuzë kundër Agjencisë Evropiane.

“Nuk janë gomarët aq qesharak sa donte të krijohet përallë në opinion dhe kjo nuk ishte rastësisht. Kjo nebulozë doli nga z.Tortevski i cili argëtohej me temën e gomarëve, ndërsa Tortevski ka padi kundër Agjencisë Evropiane përshkak se i shkurtuam mjete për projekt dhe kjo nuk ishte e rastësishme”, deklaroi Dimova.

Ajo i dërgoi porosi VMRO-DPMNE-së opozitare se nuk planifikon të jep dorëheqje derisa nuk dëshmohet ku kanë përfunduar 2.2 milion eurot evropiane.

“VMRO-DPMNE insistoi unë të jap dorëheqje, por më duhet t’i dëshpëroj, nuk do të dorëhiqem, nuk ka nevojë të shqetësohen, sistemi i Brukselit funksionon në mënyrë të përsosur. Unë do të ngelë në këtë agjenci derisa nuk zgjidhet dilema se ku përfunduan 2.2 milion eurot evropiane”, tha Dimova.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Arian Hakiki u zgjodh kryetar i Alternativës në degën e Tearcës

R Zh

Rexhepi: Gazifikimi i amvisërive në pjesën më të madhe të komunave do bëhet realitet në fillim të vitit të ardhshëm

R Zh

Ali Ahmeti: Diaspora, pjesë e pandarë e jona

R Zh

Ademi: ASH-AA manipulojnë me numrin e qytetarëve që nuk kanë nënshtetës

R Zh

Makraduli: Dokumentet personale do t’ju vijnë në adresë shtëpie

T E

Selami: Qytetarët të jenë të qetë, të gjithë do të regjistrohen

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...