Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dimova shkarkohet nga posti i drejtores

Shkup, 30 tetor – Lidija Dimova nuk është më drejtoreshë e Agjencisë për Programet Evropiane të Edukimit dhe Lëvizshmërisë.

Ky vendim u mor nga Bordi Drejtues i Agjencisë, pasi Prokuroria Publike hapi hetim kundër saj dhe disa personave të tjerë pas ngritjes së akuzave penale nga Policia Financiare.

Pesë anëtarët e Bordit tani duhe të zgjedhin e pasrdhësin e saj, gjegjësisht ushtruesin e detyrës në Agjenci.

Postime të ngjashme

Editorial / Ndërkëmbëzat mes partive shqiptare në kuvend, po i vuajnë qytetarët!

R Zh

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...