Disa nga makinat më të vogla të prodhuara ndonjëherë

nga D V

Është e lehtë të bësh një makinë mbresëlënëse kur është e madhe, luksoze dhe e kushtueshme.

Por duhet shumë më tepër zgjuarsi për të prodhuar një të vogël, të tillë.

Më poshtë ua sjellim disa prej tyre, të cilat ishin inovative, të suksesshme dhe “guxuan” të ishin të ndryshme.

Citroën 2CV (1948)
Fiat 500 (1957)
BMC Mini (1959)
Autobianchi 112 (1969)
Fiat 127 (1971)
Fiat 126 (1972)
Honda Civic (1972)
Renault 5 (1972)
Audi 50 (1974)
VW Polo (1975)
Ford Fiesta (1976)
Peugeot 205 (1983)
Renault Twingo (1992)
Ford Ka (1996)

TË REKOMANDUARA

Kush jemi ne

Zhurnal.mk është Agjenci e Lajmeve e pavarur, e themeluar në vitin 2009, që e mbulon Maqedoninë, Kosovën, Shqipërinë edhe lajmet nga bota.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More