Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Disa persona në Prishtinë e rrahin një femër dhe e detyrojnë të abortojë

Disa persona të panjohur kanë ushtruar dhunë fizike ndaj një femre shtatzënë (shtetase e Shqipërisë).

Sipas raportit të Policisë së Kosovës, ngjarja ka ndodhur më datë 05 prill rreth orës 17:00 në lagjen Ulpiana, Prishtinë.

Siç thuhet në raport, ekziston dyshimi se ndaj viktimës, personat e dyshuar mund të kenë kryer veprën penale ‘ndërprerje e shtatzënisë dhe shantazh”.

“Është raportuar se persona deri me tani të pa njohur fillimisht kanë ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës femër shqiptare shtetase e Shqipërisë. Ekziston dyshimi se ndaj viktimës personat e dyshuar mund të kenë kryer veprën penale ndërprerje e shtatzënisë dhe shantazh. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport.

Postime të ngjashme

Nuk i bind policisë për të ndaluar, arrestohet 51-vjeçari në Fier

S.B.

Vlorë/ Gjendet predha e paplasur, dyshohet se i përket Luftës së Dytë Botërore. Banori: Ja hoqa dheun me terezi dhe e ngrita me duar

S.B.

Pamjet/ Makina humbi drejtimin dhe ra në kanal, dy viktimat e shënuara në Lushnje janë babë e bijë

S.B.

Tre të mitur nga Tetova vidhnin nëpër shitore gjatë orës policore

S.B.

Detaje për aksidentin e rënd në Çento: Janë lënduar më tepër persona

S.B.

144 shkelje në Shkup, 63 për vozitje të shpejtë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...