Disa të vrarë dhe të plagosur nga një sulm me thikë në Gjermani

Policia gjermane ka njoftuar se nga një sulm me thikë në qytetin Uerzburg të Gjermanisë kanë mbetur të vrarë disa persona. Mediat raportuan se tre persona u vranë dhe gjashtë të tjerë u plagosën.

 

Sipas mediave lokale, incidenti në pasditën e 25 qershorit ndodhi kur një burrë sulmoi një grua me thikë dhe pasi kalimtarët u përpoqën ta ndihmonin gruan, burri filloi t’i sulmonte ata.

Pjesëtarët e policisë e kanë plagosur sulmuesin dhe më pas e kanë arrestuar.

Forcat e sigurisë bllokuan qendrën e qytetit.

Policia beson se një person i vetëm e ka kryer sulmin dhe nuk ka ndonjë rrezik tjetër për qytetarët.

Identiteti i sulmuesit dhe motivi i sulmit nuk u njoftuan.

Related posts

Lavrov: Bisedimet Rusi-SHBA për kontrollin e armëve mund të fillojnë në korrik

Redaksia

Pandora Papers: Sa para janë të fshehura në oazet fiskale dhe ku – si ndodhi rrjedhja e informacionit dhe verifikimi i tij?

D V

Parashikime më të mira për ekonominë globale më 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More