Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Distria fiton medaljen e artë në Doha

Distria Krasniqi ka rrëmbyer medaljen e artë në Mastersin e xhudos, që po mbahet në Doha të Katarit.

Numri një në botë, Krasniqi mposhti në finale me ippon japoneze, Funa Tonaki, kampione e botës 2017, kategoria deri në 48 kilogramë.

Kujtojmë se më vonë do të garojnë edhe Majlinda Kelmendi dhe Nora Gjakova për medaljen e bronztë në kategoritë e tyre.

Kampionia Olimpike, Kelmendi, u mund në gjysmëfinale nga Amandine Bouchard (Francë), pas penalizimeve, ndërsa Gjakova u mund nga Tasukasa Yoshida(Japoni).

Postime të ngjashme

Milani dëshiron të mbyllë sa më parë transferimin e Tomorit

Z H

Courtois: Gara për titull ende s’ka mbaruar

Z H

Bartomeu ka kaluar natën në paraburgim në Kataluni

Z H

Lëndohet Ibra, mungon në katër ndeshjet shumë të rëndësishme për Milanin

Z H

Crotone shkarkon trajnerin Stroppa

Z H

Top-23 yjet e futbollit që mbesin pa kontrata në fund të këtij sezoni

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...