Dita Botërore e Luftës Kundër Tërbimit

Shkup, 28 shtator – Agjencia për Ushqim dhe Veterineri (AUV) sot organizon tryezë të rrumbullakët me rastin e Ditës Botërore Kundër Tërbimit.

Në ngjarje do të marrin pjesë persona profesionistë të AUV, përfaqësues të Odës së Veterinarisë, Institutit për Shëndet Publik dhe Shkencë.

Tryezë e rrumbullaktë do ta hapë drejtori i Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinerisë, Nikollçe Babovski.

Pritet edhe njëherë të dërgohet mesazh, pronarët rregullisht t’i vaksinojnë kanatarët.

Sipas të dhënave, në nivel global, çdo nëntë minuta dikush vdes nga tërbimi. Që të pengohet përhapja e sëmundjes, kanakarët duhet të vaksinohen.

Related posts

Diaspora shqiptare në Amerikë takohet me Pendarovskin, kërkohet ndriçim i tragjedisë në Tetovë (Foto)

Redaksia

Koalicioni ASH-AAA do të vendosë së shpejti për Kërçovën, Mazllam Osmani kandidat potencial

N E

Mot i vranët dhe i ftohtë me reshje shiu

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More