Maqedoni

Dita botërore e mësuesit, Carovska: Të gjithë kemi nga një mësues hero

Zhurnal Ads

Shkup, 5 tetor, zhurnal.mk – Në ditën Botërore të Mësuesit Ministrja e Arsimit Milla Carovska falëndëroi të gjithë mësimdhënësit, duke përkujtuar kontributin e tyre në procesin edukativo-arsimor.

Carovska tha se çdo nxënës gjithnjë ka nga një mësimdhënës model, duke kujtuar edhe mësimdhënësit e saj, sidomos ata të gjuhës amtare. Ministrja tha se arsimtarët na mësojnë edhe për tolerancë dhe respekt.

“Është ditë e veçantë, ngaqë kjo datë për herë të parë po shënohet në kushte të jashtëzakonshme. Tani arsimtarët kanë dyfish më shumë obligime dhe kanë dëshmuar se gjithnjë mund t’ia dalin mbarë, me çfarëdo lloj mësimi”, deklaroi Carovska.

Postime të ngjashme

1321 raste të reja, 433 janë shënuar edhe 26 viktima

T E

Moti sot

XH,I

Mungojnë inspektorët për zbatimin e masave anti-Kovid

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...