Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Shëndetësi

Dita botërore e personave me paralizë cerebrale

Shkup, 6 tetor – Zhrunal.mk – Me rastin e 6 Tetorit – Dita Botërore e Personave me Paralizë Cerebrale, Lidhja Nacionale e Personave me Invaliditet Trupor të Maqedonisë – Mobilitet Maqedoni sot do të mbajë ngjarje për ngritjen e vetëdijes publike për problemet me të cilat përballen këta persona.

Dita Botërore e Personave me Paralizë Cerebrale, siç theksojnë nga Lidhja, është ditë kur ndërmerren aktivitete me qëllim të ngritjes së vetëdijes publike për problemet me të cilat përballen personat me paralizë cerebrale dhe nevojës nga përmirësimi i të drejtave të tyre për jetë të pavarur dhe tërësisht të integruar në shoqëri.

Në këtë ngjarje është paralajmëruar prani e përfaqësuesve nga Kabineti i kryetarit të Qeverisë, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale dhe Fondi për Sigurim Shëndetësor.

Numri i të pranishmëve do të jetë i kufizuar sipas protokolleve për respektimin e masave për mbrojtje nga përhapja e virusit korona.

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...