Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dita e 12 e grevës së urisë/ Naftëtarët në Ballsh: Nuk dalim nga ngujimi pa pasur një zgjidhje

Zhurnal Ads

Naftëtarët vazhdojnë grevën e urisë në Ballsh, duke kërkuar nga qeveria pagat e prapambetura.

Gazetari Ervis Kuçi raporton për “Balkanweb” se gratë naftëtare shprehen se nuk dalin nga greva, pa pasur një zgjidhje të çështjes.

Nuk duam asgjë tjetër, duam gjakun tonë. Populli është uragan e duhet të reagojmë të gjithë. Presim që kryeministri të reagojë. Nuk dallim nga greva pa marrë zgjidhje”, tha një naftëtare.

Kurse, një tjetër naftëtare deklaroi se kryeministri Edi Rama duhet të reagojë dhe t’i japë zgjidhje situatës së krijuar.

Edi Rama të reagojë dhe t’i jepet zgjidhje situatës. Nuk dalim nga greva pa marrë atë që na takon. Kryeministri është mashtrues”, deklaroi naftëtarja.

https://youtu.be/BmqKAiqnX1E

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dr Senera sukses edhe në Kosovë, shqiptarët kudo e duan punën e saj…

T E

Ministri Lleshaj inspektim në Komisariatin e Policisë së Pogradecit: Është eliminuar mbi 70% nevoja e prezencës fizike të qytetarëve në mjediset e Komisariatit

admin

Rama reagon sërish për naftëtarët: Të dalin nga greva që të bisedojmë! Nuk kemi shkop magjik, nuk zgjidhet gjë me presion!

admin

“Nganjëherë mendjen ta marrin këmbët”- Rama poston shprehjen e njohur të Petro Markos

S.B.

“Çadra na zë frymën. Fëmijët i kam futur në shtëpinë e shembur nga tërmeti”. Me burrin e paralizuar, qytetarja nga Lezha ka këtë lutje për shtetin

admin

“Moment kritik”/ Meta: Jetike të shtohet masivisht numri i testimeve

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...