Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dita e 7 e vaksinimit masiv/ Sot nis marrja e vaksinës nga efektivët e policisë

Mijëra efektivë policie në të gjithë vendin do të nisin të marrin sot vaksinën anti COVID. Procesi do të nisë nga Tiranë nga stadiumi ‘Air Albania’.  Lajmi i vaksinimit të policëve u dha dje nga KJryeministri Rama dhe ministrja e Shëndetësisë, Manastirliu gjatë një vizite në Berat.

Tashmë ka mbërritur pranë stadiumit kombëtar Manastirlu dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Kujtojmë se gjatë ditës së djeshme janë kryer 17.023 vaksinime në të gjithë vendin ndërkohë që nga totali i vaksinimeve të bëra mbi 100 mijë janë gjyshe dhe gjyshër.

Postime të ngjashme

Gara për kryetarin e PD-së, kryeson Lulzim Basha

Dafina Vidishiqi

Publikohen rezultatet e para për garën brenda PD

Dafina Vidishiqi

Rama pas nënshkrimit të marrëveshjes për 5G: Shqipëria përherë krenare të jetë krah SHBA-së

Dafina Vidishiqi

Mbyllet procesi i votimit për zgjedhjen e kreut të Partisë Demokratike

Dafina Vidishiqi

Qyteti i Vlorës i gatshëm për sezonin veror, pritet trefishim i turistëve

Dafina Vidishiqi

Sot votohet për kryetarin e PD-së, Lulzim Basha me tre kundërkandidatë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...