Dita e ASHAM-it

Shkup, 8 tetor – Akademia e Shkencave dhe Arteve e Maqedonisë (ASHAM) sot e shënon Ditën e Akademisë.

Në sallën solemne të ASHAM-it me rastin e Ditës së Akademisë siç është paralajmëruar do të flasë kryetari i ASHAM-it, Lupço Kocarev.

Në kuadër të shënimit do t’u ndahet mirënjohje ndërkombëtare “Bllaze Koneski” fituesve të sivjetmë Elena Verizhnikova dhe Frosa Pejoska- Bushro. Fjalime me rastin e ndarjes së mirënjohjeve do të mbajnë Marjan Markoviq dhe Katica Qulakova.

Related posts

PTHP për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit do t’i hetojë prokurimet publike për ndërtimin e spitaleve modulare

D V

Pahor: Shtyerja e negociatave është gabim moral dhe politik, e minojnë autoritetin e BE-së

Z H

Moti nesër në Maqedoni

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More