Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dita e Demokracisë, ambasadorja Kim mesazh për politikën shqiptare

Ambasadorja e SHBA-ve në Tiranë Yuri Kim, ka përcjellë një mesazh mbi demokracinë shqiptare, në ditën ndërkombëtare të demokracisë.

Kim shkruan në rrjetin social se demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve dhe se ato duhet të respektojnë ligjin, të mbrojnë pronën, liritë, dinjitetin dhe barazinë e çdo personi. Element të cilat në jo pak raste kanë munguar në demokracinë shqiptare në këto 30 vite.

“Çdo qytetar ka të drejtë të marrë pjesë në proceset e vetëqeverisjes demokratike. Demokracitë janë të përgjegjshme para qytetarëve të tyre.

Ata respektojnë Sundimin e Ligjit, mbrojnë jetën dhe pronën, dhe respektojnë liritë, dinjitetin dhe barazinë e çdo personi”, shkruan Yuri Kim.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...