Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dita e dytë e grevës për gratë naftëtare, si paraqitet gjendja e tyre shëndetësore

Në ditën e dytë të grevës së urisë së grave në uzinën e Ballshit, janë shfaqur problemet e para shëndetësore.

Shumë prej grave që zëvendësuan burrat në grevë urie, kanë probleme me tensionin e lartë. Grevistet janë shprehur se do t’i marrin medikamentet, ndërsa pranë tyre ndodhet një mjek i spitalit të Mallakastrës.

Gjatë natës në grevë kanë qëndruar 10 gra, ndërsa në mbështetje të tyre shumë kolegë naftëtarë qëndruan deri në orët e vona të natës.

Postime të ngjashme

Zgjedhjet e 25 prillit/ Celibashi: Pajisja e Identifikimit Elektronik demonstrohet në Kukës, e thjeshtë dhe e sigurt

S.B.

Zgjedhjet e 25 prillit/ Meta: Nuk pretendoj të jemi si Danimarka, por të paktën t’i ngjajmë Kosovës. Kush shet votën…

S.B.

Rama ironizon opozitën: Koalicion tragji-komik! Vetë Halim Kosova e tha se ku janë ata në këtë luftë…

S.B.

“Të mbrojmë votën” – Meta: Nëse do funksiononte SPAK, s’do merrja iniciativa

S.B.

Çomo, pjesë e listës së PS/ Rama: Nxora një sekret të vogël, nuk duhet të mungosh në qeveri. Duam të bëhemi si ty

S.B.

Rama: Pres shumë lajme të mira, ja kur do të nisë vaksinimi masiv në vendin tonë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...