Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dita e dytë e vaksinimit/ Rama sërish pranë qendrës në “Air Albania Stadium”

Në të dytën ditë të vaksinimit shkallët e “Air Albania” u mbushën me mjekët epidemiolog të Tiranës, Kavajës dhe Krujës.

Kryeministri Edi Rama i cili u vaksinua një ditë më parë shkoi përsëri për të parë ecurinë e këtij procesi.

“Po shkon shumë mirë. Sot jemi zgjeruar edhe më shumë akoma pasi presim staf mjekësor që marrin tamponët”, shprehet një prej mjekeve.

“Vaksina ka ruajtur të gjitha karakteristikat në lidhje me zinxhirin ftohës dhe vjen nga Instituti Shëndetit publik e ruhet në frigoriferë”, tha ministrja Manastirliu.

Ndërkohë kryeministri tregoi se çfarë i kishte ndodhur pas injektimit të vaksinës.

Rama: Çdo gjë në rregull? Se unë mbasi e bëra dje më çonin mesazhe mirë je, mirë je hë mirë je? Mirë jam. 

Postime të ngjashme

“Njoftoi trafikantët për hetimin”/ Mbërrin letërporosia nga autoritetet gjermane për ish-zv/drejtorin e OFL, Artan Shkëmbi

S.B.

Rama zbulon detajet e marrëveshjes për Aeroportin e Rinasit

S.B.

Shpallet fituesi për aeroportin e Vlorës, Balluku: Moment historik, vlera e investimit rreth 104 milion euro

S.B.

Manastirliu në maternitetin e ri të Lezhës: Po ndërtojmë 4 maternitete, mbi 72 mijë familje janë mbështetur me bonusin e bebes

S.B.

Zgjedhjet e 25-prillit/ Meta kërkesë Kuvendit, Ramës dhe Çuçit për zgjatjen e vlefshmërisë së kartave të identitetit

S.B.

“S’jemi të pasur por do rindërtojmë çdo shtëpi falas”/ Ahmetaj: Në pranverën 2022 nuk do ketë asnjë shenjë nga tërmeti!

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...