Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dita e dytë pas vendimit të Supremes, pritet urdhëri për Jankullovskën

Zhurnal Ads

Shkup, 20 shtator – Tanimë dy ditë që kur Gjykata Supreme e vërtetoi dënimin me katër vjet burg për ish-Ministren e Brendshme Gordana Jankullovska dhe pritet urdhri që ajo të pritet në burg.

Patrullat e policisë edhe sot janë pranë shtëpisë së saj, ku kontrollohen të gjitha makinat dhe shoferët. Pas fundjavës, vendimi i Gjykatës Supreme pritet të paraqitet nesër në Gjykatën e cila duhet të shkruajë urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg.

Jankullovska është dënuar për rastin “Tanku” për abuzim të pozitës së saj zyrtare në blerjen e Mercedesit luksoz prej 600,000 eurosh.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

641 raste të reja me Kovid-19, 12 persona ndërruan jetë, 233 u shëruan

admin

Ndihmën prej 6 mijë denarëve qytetarët do të mund ta shfrytëzojnë edhe pas 25 dhjetorit

E.E.

Nis në Kuvend debati për ligjin kundër ndotjes së ajrit

T E

Opozita shqiptare e kërkon Avokatin e Popullit

T E

Carovska: Shkollat janë të sigurta, nuk kanë pse të mbyllen

E.E.

LSDM: VMRO shtrenjtoi rrymën elektrike për 100 për qind

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...