Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dita e Pavarësisë bën bashkë krerët e lartë të shtetit, Edi Rama dhe Ilir Meta në Vlorë, rishfaqet edhe Damian Gjiknuri

108-vjetori i Pavarësisë ka bërë sot bashkë presidentin Ilir Meta dhe kryeministrin Edi Rama, të cilët kanë kryer homazhe te Monumenti i Pavarësisë në Vlorë.

Kreu i shtetit dhe kryeministri kanë marrë pjesë në ceremoninë e përvitshme të ngritjes së flamurit kombëtar, ndërkohë që u përkulën para Monumentit të Pavarësisë dhe vendosën kurora me lule.

Në një prononcim të shkurtër për mediat kryeministri Rama uroi shqiptarët për Ditën e Flamurit, ndërsa përmendi edhe UÇK-në.

“Gëzuar për Hashim Thaçin dhe luftëtarët e tjerë të UÇK”, tha kryeministri në një prononcim të shkurtër për mediat.

Në këtë ceremoni ishte i pranishëm edhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi. Vlen për t’u përmendur që në ceremoni merrte pjesë edhe deputeti i PS Damian Gjiknuri, i cili ishte izoluar që prej 8 nëntorit pasi rezultoi pozitiv me Covid-19.

damiani sherohet COVID
rama meta

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...