Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dita e tretë e protestave të zjarrfikësve në Shkup, nuk heqin dorë nga kërkesat

Zhurnal Ads

Shkup, 28 tetor, zhurnal.mk – Zjarrfikësit ka 3 ditë që po protestojnë. Ata nuk heqin dorë nga kërkesa e tyre për marrjen e kompensimit prej 20% të rrezikshmërisë.

Dje, Kryetari i Qytetit të Shkupit Petre Shilegov kishte një takim me zjarrfikësit, por zgjidhje nuk pati. Shilegov tha se ndryshimet ligjore do të bëhen vitin e ardhshëm, por zjarrfikësit janë kundër dhe kërkojnë që ato të rregullohen sa më shpejt që të jetë e mundur, duke pasur parasysh që vitin e ardhshëm ka zgjedhje lokale.

Zjarrfikësit thonë nëse Shilegov nuk u përgjigjet me shkrim kërkesave të tyre, atëherë protestat do të zhvendosen para qeverisë dhe nga atje do të kërkohet një zgjidhje.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

ASh-AAA “PRO” interpelancës të Mexhitit për shkarkimin e Grubit dhe Osmanit

E.E.

Musliu: Iniciativa e re e Gjermanisë jep shpresë për fillim të bisedimeve

T E

493 raste të reja, 15 të vdekur dhe 450 të shëruar

T E

Mas me mesazh për Zaevin: Jeni burim shprese për shumë konflikte të pazgjidhura në botë, reformator dhe europian

T E

Filipçe nesër në takim me Trupin koordinues, do të diskutojnë për planin për vaksinim kundër Covid-19

E.E.

Kriza e shkaktuar nga Covid-19 mbyll shumë biznese në Tetovë

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...