Ditë më parë diskutohej se cilin numër do ta merrte Mbappe – Pique tallet me dështimin e Realit për transferimin e francezit

Kylian Mbappe nuk arriti të realizonte kalimin te Real Madridi, përkundër se i bëri me dije Paris Saint-Germain se nuk do e rinovonte kontratën.

 

Sulmuesi francez ka më pas se një vit kontratë me skuadrën franceze dhe me shumë gjasë do të largohet si lojtar i lirë në verën e vitit të ardhshëm.

Derisa flitej se cilin numër do e merrte Mbappe te Los Blancos, Gerard Pique gjeti kohë që të tallej me këta të fundit.

“7-shin”, ishte postimi i mbrojtësit spanjoll në Twitter, si thumbim për Real Madridin që nuk ia doli të transferonte fituesin e Kupës së Botës.

Por, Real Madridi me gjasë do të jetë klubi që në fund do të qeshë, pasi Mbappe ka refuzuar 45 milionë eurot e ofruara nga PSG për sezon.

Francezi ka kohë që ka shprehur dëshirën e tij për t’iu bashkuar klubit spanjoll dhe në janar të vitit 2022, mund të arrij marrëveshje për të kaluar si lojtar i lirë më pas në verë. 

Related posts

Faqja zyrtare e Lojërave Olimpike reagon pas medaljes së dytë të artë të Kosovës: Arritje e pabesueshme

D V

Muci asiston, Kastrati shënon – Legia merr fitore ndaj Spartak Moskës falë dyshes shqiptare

D V

Me golin spektakolar të Brojës, Shqipëria merr tre pikë të arta ndaj Hungarisë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com