Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

“Divorci është i pashmangshëm”, martesa e Kim Kardashian dhe Kanye West po merr fund pas gjashtë vitesh

Kim Kardashian dhe Kanye West kanë lënë të tronditur publikun nga pretendimet se martesa e tyre gjashtë-vjeçare ka mbaruar, me burimet që thonë se ‘divorci është i pashmangshëm’ për çiftin e famshëm.

Disa burime kanë pohuar se Kim po përgatitet të paraqesë kërkesë për divorc nga burri i saj reper ndërsa ai thuhet se është ngopur me të gjithë klanin Kardashian, shkruan DailyMail.

Thashethemet për një ndarje pasojnë një vit të vështirë për çiftin ku ata u panë duke biseduar ‘në tension’ pasi Kanye akuzoi Kimin për përpjekjen për ta shtruar atë në një spital psikiatrik, dhe tha se ai donte të divorcohej nga ajo në një seri postimesh të trazuara në Twitter.

Kanye gjithashtu bëri një kandidim të dështuar për Shtëpinë e Bardhë në vitin 2020 dhe gjatë tubimit të tij të parë të fushatës presidenciale u tha të pranishmëve se Kim kishte konsideruar abortin e vajzës North.

DailyMail ka kontaktuar përfaqësuesit e çiftit, të cilët deri më tani kanë qenë të padisponueshëm për komente.

Një burim i tha PageSix se çifti janë ‘mbaruar’ dhe aktualisht janë në bisedime rreth ndarjes së pasurisë së tyre pasi kanë bërë jetë të ndara gjatë vitit të kaluar, me Kanye duke kaluar pjesën më të madhe të kohës në fermën e tij prej 14 milionë dollarësh në Wyoming.

“Ata po e mbajnë atë me zë të ulët, por ato janë bërë”, thanë ata.

“Kim ka punësuar Laura Wasser si avokate he ata janë në bisedime për zgjidhje”, tha ajo.

Ndërsa Kim më parë është përpjekur të mbrojë dhe ndihmojë burrin e saj gjatë luftimeve të tij me shëndetin mendor, ‘ajo është lodhur shumë’ dhe tani ‘është mjaftuar me të’, tha burimi.

“Ajo është serioze për marrjen e provimit të avokatisë dhe për t’u bërë avokate, ajo është serioze për fushatën e saj të reformës në burg”, thanë ata.

“Ndërkohë Kanye po flet për të kandiduar për president dhe duke thënë të tjera çmenduri, ajo është e mjaftuar me të”, ka thënë ajo.

Por një burim tjetër i tha medias se Kanye është po aq e lidhur me martesën sa Kim.

“[Ai] është plotësisht mbi të gjithë familjen… Ai nuk dëshiron asgjë të bëjë me ta”, thanë burimet.

Është raportuar gjithashtu se Kanye fluturoi në Tahiti për vetëm një ditë gjatë festimeve të ditëlindjes së Kimit përsëri në tetor.

“Ai u shfaq vonë dhe u largua herët, ai nuk do të shfaqej në asnjë nga fotografitë e tyre në Instagram. E vetmja gjë që ai bëri ishte të sillte hologramin e babait të saj Robert Kardashian, dhe pastaj u largua prej andej aq shpejt sa mundi”, shtoi personi i brendshëm.

Një burim tjetër pranë situatës i tha Revistës ‘People’ se Kanye ‘e di që [Kim] është lodhur’ duke u përpjekur t’i bëjë gjërat të funksionojnë mes tyre.

“Ajo është mjaftuar me të dhe i tha atij se dëshiron pak hapësirë për të kuptuar të ardhmen e saj”, tregoi burimi.

I brendshmi tha që, pavarësisht trazirave emocionale që vijnë me një ndarje, personi i brendshëm pretendoi në dalje se Kanye po e merr shtruar çështjen.

“Ai është në rregull. Ai është i trishtuar, por në rregull. Ai e di që e pashmangshmja do të ndodhë dhe e di që do të vijë së shpejti”, shpjeguan ata.

Sa i përket kohës kur divorci i përfolur do të realizohet, një burim i dytë i tha Revistës People se ‘kjo do të ndodhë përfundimisht, por [Kim është] e lodhur’.

Ndërkohë, TMZ po raporton se çifti kanë qenë në këshillim për martesë për një kohë dhe se ‘divorci i tyre është në tryezë’.

Burimi i tyre tha se Kim ka qenë duke shkuar para dhe prapa në lidhje me ndarjen nga Kanye për të mirë, por “asnjë vendim përfundimtar nuk është marrë”.

Së fundmi Us Weekly raportoi se marrëdhënia e tyre ka arritur në pikën pa kthim dhe se ata nuk kanë qenë në të njëjtën faqe për një kohë të gjatë.

Një burim për botimin tha: “Të dy kanë jetuar jetë të ndara për shumë muaj tani”.

“Kim dhe Kanye nuk janë në të njëjtën faqe tani për një kohë të gjatë”, tha burimi.

Kjo vjen pas një viti veçanërisht të trazuar për çiftin dhe një në të cilin një Kanye gjithnjë e më i çrregullt nisi ofertën e tij të dështuar për presidencën e ShBA-së mes asaj që pretendohej të ishte një episod tjetër bipolar i tij.

Pas një vargu shpërthimesh shqetësuese nga Kanye gjatë verës, si në publik ashtu edhe në rrjetet sociale, çifti u fotografua në Wyoming në fund të korrikut ndërsa u takuan për bisedat e krizës së martesës.

Pas pak, ata nisën për një udhëtim në Republikën Dominikane me fëmijët e tyre për një udhëtim ‘të bërë ose të thyer’.

Por kanë kaluar muaj që nuk janë parë së bashku.

Dhe nuk ka kaluar pa u vënë re që Kanye, 43 vjeç, nuk ka paraqitur në asnjë nga fotografitë e Krishtlindjeve të familjes Kardashian javët e fundit.

Ylli i hip hopit nuk ka qenë aktiv në Twitter që nga zgjedhjet presidenciale të nëntorit dhe është fotografuar vetëm disa herë që nga ajo kohë, pa Kimin, duke vozitur veturën për në zyrën e tij në Calabasas.

Hera e fundit që ai u pa publikisht me familjen Kardashian ishte në festimet e 40-vjetorit të Kim-it në Polinezinë Franceze në tetor.

Mendohet se krijuesit i hitit “Power” aktualisht është përsëri në Wyoming në fermë dhe po punon për muzikë.

Postime të ngjashme

“My love story”, një mega emision së shpejti në ekran

T E

“Tërmet” në familjen mbretërore/ Sonte transmetohet intervista e princit Harry dhe gruas së tij amerikane Meghan Markle

T E

Ylli i YouTube, Zoe Sugg njofton se është shtatzënë për herë të parë

S.B.

Pyetet nëse planifikon të martohet së shpejti, Eni Koçi: Dasma nuk shqyrtohet fare si opsion në këtë periudhë

S.B.

Gjira: Ata që bëjnë muzikë të vërtetë kanë pak klikime, nuk e bëjnë për vëmendje

S.B.

Fero lanson këngën e re “Krenaria”

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...