Teknologji

Dizajni ka dalë: Huawei Mate 40 vjen me një kamerë të madhe

Zhurnal Ads

Fotografitë tregojnë se si do të duket seria e ardhshme Mate. Duhet të ketë risi, veçanërisht në kamera.

Në ditët dhe javët e kaluara, gjithnjë e më shumë detaje janë shfaqur në lidhje me telefonat e ardhshëm nga Huawei.

Tani faqja OnLeaks, zakonisht e besueshëm, ka prezantuar paraqitjet e para, të cilat supozohet se tregojnë Huawei Mate 40 dhe Huawei Mate 40 Pro, transmeton Telegrafi.

Në thelb, dizajni i Mate 40 Pro kujton versionin e mëparshëm: skajet e rrumbullakosura fort dhe ekranin, i cili zgjat shumë larg skajeve.

Por është befasuese që kamera në anën e pasme është padyshim shumë më e madhe se paraardhësi.

Gjithsej katër lente kamerash mund të shihen në pamjet e prezantuara. Specifikimet e hollësishme për konfigurimin e kamerës nuk dihen ende. Edhe përveç kamerës, nuk ka pothuajse asnjë informacion në lidhje me pajisjet e serisë së ardhshme Mate.

Nëse Huawei i qëndron besnik traditës së saj, Mate 40 dhe Mate 40 Pro vijnë me një procesor Kirin 1020.

Parashikohet gjithashtu që pajisjet e ardhshme Mate do të vijnë në treg pa shërbimet e Google. Seria Mate paraqitet zakonisht në tetor.

Postime të ngjashme

Apple po përgatitet të prodhojë 75 milionë iPhone 5G

admin

Këto janë 30 lojërat që do të vijnë me Xbox Series X

admin

Tani mund të raportoni nëse dikush ka ripublikuar përmbajtjet tuaja në Facebook dhe Instagram

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...