Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Djali i kombësisë tibetiane (zang) Ding Zhen bëhet i famshëm me qeshjen e tij të sinqertë

Zhurnal Ads

Ditët e fundit, djali i kombësisë tibetiane (zang) Ding Zhen u bë i famshëm në platformën sociale me qeshjen e tij e sinqertë dhe sytë të pastër. Një video i tij me disa sekonda ka fituar mbi 1 milionë “pëlqime”.

Tani Ding Zhen ka nënshkruar kontratë me një kompani tëzhvillimit të turizmit kulturor në vendlindjen e tij, Litangtë Sichuan-it, duke u bërë përfaqësues i promovimit të turizmit në Litang.

Ai shpreson të nxitë zhvillimin e turizmit në vendlindjen e tij. Sipas të dhënave, pasi Ding Zhen u bë i famshëm, vetëm brenda 1 javësh, numri i kërkimit të internetit për Litangun u shtua 620 %.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Një diamant 102 karatësh në ankand në Hong-Kong

admin

10 gjëra që nuk lejohen në Arabinë Saudite

T E

U fut në argjendari për t’i blerë dhuratë gruas dhe dashnores, punonjësja “aksidentalisht” ngatërron çantat e dhuratave

admin

Lidhja e pathyeshme e ushtarit amerikan me qenin, bashkë shërbejnë në Kosovë

S.B.

Teleskopi “Hubble” sjell shpërthimin e një supernove

admin

Të vendosur të respektojnë distancën sociale, nusja dhe dhëndri u kërkojnë dasmorëve të ndjekin ceremoninë nga veturat e tyre luksoze

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...