Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Djali nga Kolorado, 12 vjeç, pëson vdekje në tru pasi provoi ‘Blackout Challenge’ në TikTok

Prindërit e djalit paralajmërojnë për trendet e ‘sfidave’ në mediat sociale.

Trendi “Blackout Challenge” në TikTok thuhet se ka lënë të vdekur trurin e një djalë 12-vjeçar nga Kolorado, dhe ai mund të mos jetojë shumë më gjatë.

Vëllai i Joshua Haileyesus e gjeti atë të shtrirë në dyshemenë e banjës së tyre më 22 mars, njoftoi KCNC në Denver. Me sa duket Joshua kishte përdorur një lidhëse këpucësh për të provuar sfidën, e cila i bën njerëzit të mbyten vetë deri në humbjen e vetëdijes, transmeton Telegrafi.

“Ai është një luftëtar. Unë mund ta shoh atë duke luftuar për jetën. Unë jam duke u lutur për të çdo ditë”, i tha babai i Joshua, Haileyesus Zeryihun për stacionin televiziv.

Edhe më keq, mjekët i thanë familjes se Joshua nuk do të shërohet, sipas raportit.

“Më tha lajmin e keq se ai nuk do të mbijetojë, ai nuk do ta bëjë atë”, i tha babai gjithashtu KCNC.

Familja po paralajmëron të tjerët edhe për rreziqet që platformat e mediave sociale mund të mbajnë kur “sfidat” si kjo fillojnë të përdoren shumë.

Postime të ngjashme

Samsung hyn në Evropë me marrëveshjen me rrjetin 5G të Vodafone në Britani

Lea Muslija

Panel diskutim për teknologjinë 5G

Zekirija Haxhiu

Këto 6 gjëra nuk duhet t’i ndani asnjëherë në mediat sociale

Dafina Vidishiqi

Edicioni i 9-të i ICT Awards shpall fituesit, një dekadë teknologji që flet shqip

Dafina Vidishiqi

Harrojeni futjen në oriz: Nëse telefoni juaj është lagur dhe nuk do të ndizet – ja se çfarë duhet të bëni!

Dafina Vidishiqi

Së shpejti autobusi “dron” që bart deri në 40 persona – fluturimi do të kushtojë sa një biletë treni

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...