Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Djaloshi 12-vjeçar kapi një peshk që peshon pothuajse po aq sa ai

Një djalë në klasën e shtatë ishte duke peshkuar në Liqenin Tawakoni muajin e kaluar kur arriti të kapte një peshk vërtetë të madh. 

12-vjeçari Cade Childress dhe babai i tij Shiloh shpejt kuptuan se kishin kapur një mustak blu rekord në atë pjesë të Teksasit.

Shiloh premtoi ta merrte djalin e tij për të peshkuar për Krishtlindje, por vetëm në mars ai i përmbushi dëshirën dhe dyshja arritën të kapnin një mustak me peshë të madh.

Gjegjësisht, Cade peshon rreth 38.5 kilogramë, ndërsa mustaku në peshore tregoi gati 33 kilogramë, që është rreth 3 kilogramë më shumë se rekordmeni i mëparshëm i kapur në të njëjtin liqen në vitin 2019.

Fotot u postuan në Facebook dhe kënaqën shumë persona.

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...