Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Djaloshi 8-vjeçar bëhet lojtar profesionist i Fortnite – për fillim, fiton një kontratë prej 33 mijë dollarësh

Amerikani Joseph Deen u punësua në dhjetor të vitit 2020 nga një ekip i Kalifornisë: ‘Mendova shumë për të qenë një lojtar profesionist, por askush nuk më mori seriozisht’.

Shumica e fëmijëve festojnë ditëlindjen e tyre kur i bëjnë 8 vjet duke i fryrë qirinjtë.

Në rastin e amerikanit Joseph Deen, epoka e re u festua duke shkruar një kontrate si lojtar në lojën Fortnite, gjë që e bëri atë lojtarin e dytë më të ri profesionist të njohur ndonjëherë, transmeton Telegrafi.

Në dhjetor të vitit 2020, ai u ftua të bashkohej me ekipin profesional Team 33, me qendër në Kalifornia, në Shtetet e Bashkuara.

Me këtë, ai mori 30 mijë euro dhe një kompjuter me shpejtësi të lartë.

Ai gjithashtu do të jetë në gjendje të stërvitet në selinë e Ekipit 33 në Hollywood.

Fortnite luhet nga qindra miliona njerëz në të gjithë botën dhe ndërthur aktivitete që përfshijnë të shtënat, gjuetinë dhe ndërtimin e fortifikimeve.

“Unë u ndjeva i habitur kur m’u ofrua kontrata”, i tha Joseph BBC. “Mendova shumë për të qenë një lojtar profesionist, por askush nuk më mori seriozisht derisa erdhi Ekipi 33”.

Joseph ka qenë duke luajtur Fortnite që kur ishte katër vjeç dhe u zbulua nga ekipi i video-lojërave, 18 muaj më parë.

Sipas esportsearnings.com, vetëm dy nga 10 lojtarët më të paguar të Fortnite në botë janë mbi moshën 18 vjeç.

Postime të ngjashme

John Cena, vëllai i Dieselit “i dërguar prej Walkerit” në filmin e ri “F&F9”

S.B.

Detaji i veçantë në klipin e ri të Bebe Rexhës, që mori vëmendjen e shikuesve

S.B.

Edhe pas ndarjes, Jennifer Lopez vazhdon ta mbajë unazën 1.8 milionë dollarëshe me të cilën i propozoi Alex

S.B.

Rita Ora me dukje shumëngjyrëshe me koleksionin e ri nga “Gucci”

S.B.

Bebe Rexha publikon baladën e re “Sabotage”

S.B.

Mick Jagger dhe Dave Grohl lansojnë këngë për pandeminë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...