Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Djaloshi britanik bën “stërvitje” nga maja e stacionit të energjisë, në rreth 340 metra lartësi në Kroaci

Një adoleshent është filmuar duke bërë “stërvitje” ndërsa varet nga maja e një prej stacioneve më të larta të energjisë në Evropë.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, pamjet drithëruese tregojnë Adam Lockwood, 19 vjeç, që gjendet i kapur për fundin e një trau lart në stacionin e energjisë Plomin (340 metra) në Kroaci të hënën.

Djaloshi, nëse mund të quhet i guximshëm, nga Mançesteri, pastaj varet – duke u mbajtur vetëm nga një krah.

Dhe pastaj, duke kapur metalin me të dy duart, ai kryen pesë “ulje-ngritje”.

Pasi u kthye në tokë, ai thotë: “Është vetëm 340 metra. Nuk është aq e lartë”.

Z. Lockwood, i cili u ngjit në stacionin elektrik aktiv për dy orë e gjysmë me një mik nga Kroacia, tha: “… Unë thjesht e bëj atë për mua – sepse mundem”.

Postime të ngjashme

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

Universiteti i Kentuckyt gabimisht u dërgon 500 mijë mesazhe pranimi nxënësve

S.B.

Pas një viti gjen telefonin në liqenin e tharë në Tajvan

S.B.

Gjenden dëshmi “të forta” për ekzistencën e forcës së re natyrore

S.B.

Akulli rreth Antarktikut mund të shembet nëse temperaturat globale rriten për 4 gradë celsius

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...