Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Djaloshi u ngjit në mal duke mbajtur një piano në shpinë

Zhurnal Ads

Djaloshi nga Uellsi u ngjit me sukses në malin Garth.

Kjo nuk do të ishte e çuditshme, sikur ai nuk do të mbante në shpinë një piano me peshë 180 kilogramë.

Entuziast i aventurave ekstreme dhe trainer i fitnesit Max Glover mbarti këtë instrument muzikor duke u ngjitur në rrugën e gjatë 2 kilometra, transmeton Telegrafi.

Ai e bëri këtë për të mbledhur para për organizatat bamirëse Royal Brompton dhe Harefield Hospital.

Ish-marinari 33-vjeçar nuk është i panjohur me sfida të tilla. Ndër të tjera, në vitin 2019, ai kishte tërhequr një makinë 1.7 ton me shpinën e tij.

“Unë gjithmonë kam qenë pak më ndryshe, mendoj”, tha Glover për Runner’s World UK.

“Mbajtja e një pianoje në një mal është diçka që unë kam dashur të bëj për vite me radhë”, zbuloi ai.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Për shkak të deklaratave pas vaksinimit u bë hit në internet 91-vjeçari nga Britania, ankohej për mungesë të parkingjeve dhe ushqimit të dobët

S.B.

Ia sulmon qentë dhe kalin, fermeri rus mbyt ujkun pa pasur as edhe një armë në dorë – kamerat e sigurisë filmojnë gjithçka

S.B.

Shkencëtarët zbulojnë pemën e çuditshme, prodhon helm njëlloj si i merimangës

admin

Kina nis misionin për të sjellë gurë hënorë në Tokë

S.B.

SHBA/ Dita e Falenderimeve, historia e saj

S.B.

Ndodh edhe kjo, ariu frikësohet nga qeni i vogël – madje tenton të ngjitet në pemë nga frika

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...