Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dje në Shkup policia sanksionoi 235 vozitës

Ministria për Punë të Brendshme (MPB) gjatë ditës së djeshme (16.11.2020) ka vazhduar me aktivitetet dhe kontrollet e shtuara në trafik. Vetëm në territorin e Shkupit janë shqiptuar gjithsejtë 235 gjoba, mes të cilave për vozitje pa patentë shoferi 22, për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara 12, për ngasje të makinës nën ndikim të alkoolit 7 gjoba, 76 për parkim të parregullt dhe 45 për mosmbajtje të maskës mbrojtëse. Nga MPB-ja njoftojnë se aktivitetet e shtuara do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim andaj apelojnë deri tek qytetarët që të respektojnë rregullat dhe të kontribuojnë për siguri më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Marihuana në malin e Tetovës, paraburgosen tre shkupjanët!

Dafina Vidishiqi

Ndërron jetë 32 vjeçarja që u përfshi në aksidentin në Ferizaj, ku kishin humbur jetën edhe katër familjarët e saj

Dafina Vidishiqi

Tragjedi në Kërçovë / Djali ther me thikë babain, nga plagët vdes në spital

Dafina Vidishiqi

Aksident i tmerrshëm afër parkut të Çairit, ka të lënduar

Dafina Vidishiqi

Sanksionohen 213 shoferë në Shkup, 34 për vozijte të shpejtë

Zekirija Haxhiu

Therret me thikë një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...