Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dje në Shkup u gjobitën 184 shoferë

MPB njoftoi se gjatë ditës së djeshme në territorin e Qytetit të Shkupit, në kuadër të kontrolleve të shtuara në fushën e komunikacionit janë dënuar 184 shoferë.

Pa patent shoferi janë sanksionuar 11 persona, ndërsa 11 sanksione janë shqiptuar për automjete teknikisht jo të rregullta dhe jo të regjistruara, 11 për tejkalim jo të rregullt, 16 për shfrytëzimin e celularit  dhe pesë sanksione për kalim në dritë të kuqe. Janë shqiptuar edhe 55 gjoba për parkim të parregullt, ndërsa 44 automjete janë marrë nga automjeti special “merimanga”.

Postime të ngjashme

Aksident në Kumanovë, godet biçikletën dhe ikë

T E

Tentuan t’i kontrabandojnë 25 telefona nga Maqedonia për në Kosovë, kapën dy persona

T E

Deçan, arrestohen shtatë persona dhe konfiskohen tetë armë pa leje

S.B.

Kapet çifti shqiptar me 400 kg kanabis, detaji që nuk i shpëtoi policisë me gruan!

S.B.

Foto/ Po çonte të sëmurin në spital, ambulanca përplaset me Benz-in dhe përfundon përmbys

S.B.

Dyshohet se djali theri me thikë babanë në Mitrovicë, deklarohet policia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...