Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dje në Shkup u regjistruan 122 shkelje në trafik

122 gjoba janë shqiptuar në territorin e qytetit të Shkupit, ndër të cilët për vozitje mbi shpejtësinë e lejuar janë dënuar 51 vozitës,  tetë kanë marrë dënime për vozitje pa patentë shofer, tre persona janë dënuar për shkak se në transportin publik kishin parregullsi në automjete.

Sipas MPB, janë shqiptuar edhe pesë sanksione për mospërdorimin e rripit të sigurimit, katër për shkelje që i kanë bërë vozitësit e motoçikletave, 28 sanksione për parkim të parregullt.

Masat e intensifikuara në trafik do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, informojnë nga MPB dhe apelojnë deri te qytetarët që t’i respektojnë rregullat në trafik, me qëllim siguri më të madhe në trafik.

Postime të ngjashme

Të shtëna me armë zjarri në Çarshi të Shkupit

Dafina Vidishiqi

I gjendet një armë zjarri, arrestohet një person në Prishtinë

Dafina Vidishiqi

Në vendkalimin kufitar Qafë Thanë, tek shkupjani zbulohen mbi 17.000 euro të padeklaruara

Dafina Vidishiqi

Sanksionohen 106 shoferë në Saraj

Zekirija Haxhiu

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Dafina Vidishiqi

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...