Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dje në Shkup u sanksionuan 119 vozitës

Gjatë ditës së djeshme në kuadër të aksionit të kontrolleve të shtuara në fushën e komunikacionit vetëm në territorin  e qytetit të Shkupit janë shqiptuar 119 masa.

MPB njoftoi se gjashtë nga numri i përgjithshëm  janë shqiptuar për vozitje pa patentë shoferi, katër për mosshfrytëzim të ripit të sigurisë, pesë për automjete të parregullta teknike dhe të paregjistruara, gjashtë të tjera për shfrytëzim  të telefonit celular dhe tre sanksione për kalim në dritë të kuqe.

“Janë shqiptuar 59 masa për parkim të padrejtë. Kontrollet e përforcuara të komunikacionit vazhdojnë edhe në ditët në vijim. Apelojmë deri te qytetarët  t’i respektojnë rregullat dhe dispozitat e komunikacionit që ta rrisim sigurinë në komunikacion”, qëndron në kumtesën e MPB-së.

Postime të ngjashme

Aksident në Kumanovë, godet biçikletën dhe ikë

T E

Tentuan t’i kontrabandojnë 25 telefona nga Maqedonia për në Kosovë, kapën dy persona

T E

Deçan, arrestohen shtatë persona dhe konfiskohen tetë armë pa leje

S.B.

Kapet çifti shqiptar me 400 kg kanabis, detaji që nuk i shpëtoi policisë me gruan!

S.B.

Foto/ Po çonte të sëmurin në spital, ambulanca përplaset me Benz-in dhe përfundon përmbys

S.B.

Dyshohet se djali theri me thikë babanë në Mitrovicë, deklarohet policia

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...