Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dje në Shkup u sanksionuan 217 vozitës

Ministria e Punëve të Brendshme gjatë ditës së djeshme vazhdoi me aksionet e përfocuara në komunikacion.

“Në territorin e Shkupit janë shqiptuar 217 masa prej të cilave 16 janë për tejkalim shpejtësie, 13 për vozitje pa leje, 4 për mosregjistrim dhe tre për mosdhënie të përparësisë së kalimit për këmbësorë’, thuhet në njoftimin e policisë.

Po ashtu janë shqiptuar edhe 20 dënime për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 37 masa për këmbësorë, 16 për mospërdorim të rripit të sigurisë, katër për kalim të të kuqe, dy masa për motoçiklistët dhe 49 për parkim jo të rregullt.

Aksionet të këtilla do të ketë edhe gjatë ditëve të ardhshme.

“U bëjmë thirrje qytetarëve që t’i respektojnë rregullat në mënyrë që ta risim sigurinë në komunikacion”, thuhet në njoftimin e policisë.

Postime të ngjashme

Aksident në rrugën “Don Bosko” në Tiranë, makina përplas 4-vjeçarin

S.B.

71-vjeçari humb jetën pasi që humbi kontrollin ndaj motoçikletës

S.B.

Sanksionohen 305 motoçiklistë në gjithë territorin e vendit

S.B.

Pesë persona për pesë ditë dhunojnë një femër në Prishtinë, e detyrojnë të konsumoj substanca narkotike

S.B.

Tiranë/ Kërcënoi se do të vetëvritej, burri zbret nga godina e “Muzeut Kombëtar”

S.B.

“Taksisti” çon në pranga 4 persona! Si tentuan të arratisen dy poseduesit e 900 gr kokainë, në Durrës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...