Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dje në Shkup u sanksionuan 221 vozitës

Zhurnal Ads

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme (13.01.2021) ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik dhe vetëm në territorin e qytetit të Shkupit ka shqiptuar 221 gjoba, prej të cilave 58 për tejkalim të shpejtësisë, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 7 për makina të paregjistruara dhe teknikisht të parregullta, 2 gjoba janë shqiptuar për vozitje në gjendje të dehur, 12 për shfrytëzim të celularit gjatë vozitjes, 4 për kalim në të dritë të kuqe të semaforit.

Nga MPB-ja njoftojnë se kontrollet do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim, andaj apelojnë për kujdes më të madh në trafik.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dobridoll: Policia futet në dasmë të organizuar në restorant me 120 mysafirë

Z H

Kokainë në makinë/ Në pranga dy të rinj, vihen nën hetim tre të tjerë në Elbasan

S.B.

Dy të lënduar në një aksident në Ohër, goditën shtyllën ndriçuese

admin

Sulmohet fizikisht një shtetase e huaj nga burri i saj

S.B.

Sanksionohen 435 vozitës në Shkup

S.B.

Përdhunoi një grua me probleme mendore, kapet 26-vjeçari në Durrës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...