Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Dje në Tetovë u sanksionuan 55 vozitës

Në datën 10.02.2021 në rr. “Marshall Tito”, në hyrje të Tetovës, nëpunësit policorë kanë zbatuar aksion kontrollues ndaj vozitësve që drejtojnë auotmjetin me shepjtësi më të madhe nga e lejuara në vendbanim. Gjatë kësaj, janë zbuluar dhe në mënyrë të ligjshme janë sanksionuar 55 shkelje dhe të gjithë vozitësve u janë shqiptuar sanksione adekuate. Ditën e njejtë, në rajonin e Gostivarit është zbatuar kontrollë për rregullsi teknike të automjeteve pjesëmarrëse në komunikacion, ku ishin zbuluar dhe sanksionuar 4 automjete të parregullta (dy për shkak parregullsisë së frenit punues, ndërsa dy me leje të skaduar trafiku). Gjatë këtyre aktiviteteve, gjithashtu janë zbuluar edhe 3 vozitës që drejtonin automjetin pa patent shoferë, ndërsa u zbuluan edhe 6 automjete të parkuara në mënyrë të parregullt. Të gjithë shkelësve iu janë përpiluar parashtresa adekuate.

Postime të ngjashme

Policia kap dy shtetas të huaj që tentuan të futen ilegalisht në Kosovë

D V

Aksident trafiku rrugën “Tirana” në Prizren

D V

E mori peng banda e drogës në Spanjë, shqiptari u shpëton dhe i bën gjëmën/ 6 të arrestuar

D V

Arrestohet 31-vjeçarja në Shqipëri, përfitoi 16 mijë euro nga mashtrimi në Instagram

D V

Ferrari me shpejtësi prej 231 km/h, arrestohet polaku me patentë false në Fier

D V

Detaje nga aksioni policor në Hasanbeg: 12 të arrestuar, kërkohen edhe tre persona

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...