Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

“Do japim 5 mijë euro dhe do bëjmë amnisti fiskale”- Ja premtimi i Ramës për emigrantët që duan të investojnë në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama ka premtuar amnisti fiskale për të gjithë emigrantët që duan të vijnë dhe të investojnë në Shqipëri, për një biznes, si hapja e një bujtine.

Rama tha se do t’i japë edhe nga 5 mijë euro, në mënyrë q shtëpinë e babait, apo gjyshit ta hapë, të investojë në të dhe ta kthejë në bujtinë.

Rama: Jam si vetëdijshëm që për Peqinin ka shumë për të bërë dhe ndërkohë që gjithë ata në këtë Bashki merren me tokën, e kanë ndjerë mbështetjen tonë dhe janë çliruar nga barra e shumë shpenzimeve.

Ne do ti mbështesim me gjithë forcën të rejat dhe të rinjtë. Të gjithë këtu kanë një celular, dinë të përdorin me tekonologjinë digjitale bazike, por duke i futur në rrjetin e kurseve të teknologjisë ata të mund të krijojnë punën e tyre te kompjuter.

Do t’i japim të gjithë emigrantëve një mundësi për ta hapur derën e shtëpisë të gjyshit, të babës dhe të bëjë një bujtinë duke shfrytëzuar edhe prodhimet e zonë. Do japim 5000 euro dhe do t’i amnistojmë paratë. Do t’i bëjmë amnisti fiskale pavarësisht se mund t’i ketë poshtë krevatit apo i ka kursyer dhe ruajtur diku, do t’i japim mundësi ti sjelli t’i fusi në bankë dhe të krijojë këtu një biznes dhe për të pasur më shumë të ardhura se saç fiton jashtë shtetit.

Postime të ngjashme

Muslimanët sot festojnë Fitër Bajramin

R Zh

Agjencia “Zhurnal” ua uron besimtarët mysliman festën e Fitër Bajramit

R Zh

Bamir Topi: Lulzim Basha nuk do të kishte jetë në PD nëse nuk do të kishte lidhjen me Sali Berishën

N E

Presidenti Ilir Meta uron besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit

N E

PD më 16 Maj do të mbledhë kryesinë dhe këshillin kombëtar

N E

Analizë / Përmes aderimit të Iranit në SCO, Rusia do ta realizojë ëndrrën e saj për krijimin e një OPEC-u të gazit natyrorë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...