Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Do të ketë një eklips diellor sot, kjo është ora kur mund ta shihni dhe në cilat vende të botës është i dukshëm

Eklipsi diellor Surya Grahan ndodhë sot, mos e humbisni!

Eklipsi i parë diellor për vitin 2021 do të ndodhi sot, dhe do të bëhet i dukshëm rreth orës 10:50.

Ky eklips do të jetë eklips i plotë dhe nuk do të jetë i dukshëm në të gjitha vendet e botës.

Regjionet që do të mund ta shohin eklipsin janë Alaska veriore, Kanadaja dhe pjesë të Karaibeve, Evropës, Azisë dhe Afrikës veriore.

Në shumicën e zonave eklipsi do të filloj rreth orës 10:52 (me zonën kohore të Kosovës) dhe do të arrij kulmin rreth orës 15:11.

Ky eklips do të zgjas për rreth 3 minuta e 51 sekonda sipas parashikimeve.

Nëse jeni të interesuar për të parë eklipsi, më poshtë keni lidhjen Live që do të transmetohet nga një kanal në YouTube, ku mund ta shihni eklipsin qartë nëse nuk është i dukshëm në zonën ku jetoni.

Postime të ngjashme

Grumbullimi, teknika që ju ndihmon të jeni më produktiv

Lea Muslija

Mençuria dhe grykësia, çfarë i dallon nga njëra-tjetra?

Lea Muslija

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...