Agjencia Zhurnal.mk
Sport

“Do të luftoj deri në çastin e fundit” – Zidane s’shqetësohet se mund të shkarkohet

Zhurnal Ads

Zinedine Zidane ka thënë se nuk i ka shkuar në mendje të japë dorëheqje, pavarësisht presionit të madh me të cilin përballet si trajner i Real Madridit.

Francezi ishte nën trysni pas humbjes se Realit kundër Shakhtar Donetsk në Ligën e Kampionëve javën e kaluar në ndeshjen hapëse të grupit.

Para asaj disfate Madridi kishte humbur nga Cadiz në La Liga, prandaj trysnia ndaj Zidanit ishte rritur dukshëm.

Por skuadra e Zidanit reagoi për mrekulli në fundjavë duke e mposhtur Barcelonën në El Clasicon e parë këtë sezon, falë golave nga Federico Valverde, Sergio Ramos dhe Luka Modric.

Duke folur në një konferencë për media para ndeshjes kundër Borussia Monchengladbach në Ligën e Kampionëve, Zidane tha se mendjen e ka vetëm te kjo ndeshje dhe asgjë tjetër.

“Unë mendoj për ndeshjen e nesërme, jo se a duhet të jap dorëheqje apo jo. Do të luftoj deri në ditën e fundit. E pastaj shohim”, tha Zidane.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dygolësh i Luis Suarezit, Atletico s’e ndal marshimin as në fushën e Eibarit

Z H

Real Madridi në probleme të mëdha me transferimet e fundit

E.E.

Challandes: Nuk e kuptoj se si Pandev është lejuar të udhëtojë, ndërsa Rrahmani jo

admin

“Barça ka nevojë që të blejë edhe një apo dy sulmues”

E.E.

Ylli i Kosovës konfirmon ftesën e Challandesit për ndeshjet e nëntorit

S.B.

Mirlind Daku ftohet për herë të parë nga Kombëtarja e Kosovës

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...