Do të rishikohet mundësia që shtetasit e Maqedonisë të mund të bëjnë test edhe në kufi gjatë hyrjes

Shkup, 26 gusht – Shtetasit e Maqedonisë së Veriut që do të hasen në kufi më 1 shtator e andej, ndërsa nuk janë vaksinuar ose nuk kanë test PCR do të duhet të shkojnë në izolim shtatë ditor, por autoritetet paralajmërojnë se do të mund përsëri të shqyrtohet kjo masë.

 

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot ka paralajmëruar se do të mendohet lidhur me atë nëse mund që këto teste të bëhen edhe në kufi gjatë hyrjes në vend. Por, siç ka thënë më së shumti varet nga kuadri, pasi ato janë të angazhuar për vaksinimin e qytetarëve.

Duke u përgjigjur në pyetjen e gazetarëve, ai ka thënë se për këtë ministria do të dalë me qëndrim shtesë.

Related posts

Të dënohen ashpër mediat që nxisin urrejtje!

R Zh

Natyra e konfliktit Maqedoni- Bullgari, për çka “luftojnë” dy vendet?

Z H

14 raste të reja dhe 2 të shëruar nga Covid-19

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com