Do të shiste katër mina me telekomandë për 10 mijë euro, arrestohet 50-vjeçari në Durrës

Është arrestuar një 50-vjeçar nga policia e Durrësit pasi po tentonte të shiste katër mina me telekomandë kundrejt çmimit 10 mijë euro.

 

Shërbimet e Policisë e kanë ndaluar të dyshuarin në Ishëm dhe gjatë kontrollit fizik i gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale 4 mina me telekomandë të lidhura me aparat celular.

Arrestimi i 50-vjecarit, banues në fshatin Larushk të Fushë Krujës u bë në kuadër të operacionit policor të koduar “Furnitori”.

Në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Durrës, vijon puna për identifikimin dhe kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë veprimtari kriminale.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme. 

https://www.facebook.com/watch/?v=4232364413466867

Related posts

Arrestohen dy persona për tregtim të paautorizuar të armëve

D V

Shpërthim në një lokal në Ferizaj

N E

Çair, denoncoi se ia kanë vjedhur veturën por gënjeu, arrestohet 20-vjeçari

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More