Agjencia Zhurnal.mk
Shëndetësi

Dobitë shëndetësore të çajit të zi

Vetëm tre filxhanë në ditë me këtë çaj mund të zvogëlojnë shanset e vdekjes kardiovaskulare.

Çaji i zi është një zgjedhje perfekte për shëndetin fizik, emocional dhe mendor.

Përveç se është i shijshëm, ka edhe përfitime shëndetësore, pasi nëse pini çaj të zi rregullisht, do t’ju mbrojë nga zhvillimi i diabetit.

Kjo pije, gjithashtu, ruan shëndetin e zemrës dhe vetëm tre filxhanë në ditë me këtë çaj mund të zvogëlojnë shanset e vdekjes kardiovaskulare. Ndihmon në humbjen e peshës – me një dietë të duhur, çaji i zi është një shtesë e shkëlqyeshme për planin e përgjithshëm të humbjes së peshës.

Gjithashtu ngadalëson plakjen, lehtëson stresin, zvogëlon dhimbjen e muskujve dhe mbron nga pllakat dentare dhe kariesi.

Postime të ngjashme

Ushqimet që mund të ngadalësojnë progresin e humbjes në peshë

Dafina Vidishiqi

Gabimet që ju plakin më shpejt

Dafina Vidishiqi

Cilat arsye shëndetësore i shkaktojnë dhimbjet e kokës?

Lea Muslija

Jo vetëm dielli! Këto 5 gjëra mund t’ju dëmtojnë lëkurën gjatë verës

Lea Muslija

Frutat dhe perimet e pasura me hekur

Dafina Vidishiqi

Sasia e ujit që duhet ta pinë fëmijët brenda ditës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...