Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dogana greke bllokon emigrantët shqiptarë në Kakavijë, shkak lejet e qëndrimit

Në Kakavijë autoritetet greke kanë kthyer mbrapsht mbrëmë disa emigrantë shqiptarë të cilët kanë qenë të pajisur me dokumenta të rregullta dhe leje qëndrimi, por me mjete identifikimi  jashtë afateve të përdorimit ligjor.

Pak kohë më parë qeveria greke njoftoi se të gjithë emigrantëve shqiptarë që u ka skaduar leja e qëndrimit nuk do të penalizoheshin, por do të shtyhej afati i përdorimit të tyre, shkruan Faxweb/ Në këtë mënyrë sigurohej kalimi në kufi i emigrantëve, por policia kufitare greke mbrëmjen e së dielës theksoi se nuk e njeh ligjin e kaluar në parlamentin grek, pasi atyre nuk u është dorëzuar ende një dokument i shkruar.

Po ashtu një pjesë tjetër e emigrantëve janë paraqitur me test negativ PCR ndërsa në testin e bërë nga pala greke kanë rezultuar pozitiv, duke mos u lejuar të kalonin në pikën kufitare.

Postime të ngjashme

Basha: Më 25 prill, ndryshimi do të vijë në të gjitha fushat, PD do liberalizojë tregun dhe do të ngrejë bursën e energjisë

S.B.

Meta: 25 prilli do të jetë dita e triumfit të demokracisë

S.B.

“Pas disa ditësh takim me funksionarët në Bruksel”/ Integrimi në BE, Rama: I kemi bërë detyrat tona, por duhen zgjedhjet ne Holandë

S.B.

Dvorani kampion i antikorrupsionit/ Rama: Është domethënëse nga SHBA, dihet me kë u përplas gjyqtari…

S.B.

“Brenda gjysmës së marsit të gjithë Bluzat e Bardha të vaksinuar”/ Rama shfaqet krah Nasip Naços në Berat: Së shpejti lajme të mira për vaksinën…

S.B.

Shqipëri/ Diell dhe temperatura deri në 24 gradë Celsius, njihuni me parashikimin e motit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...