Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Dogji qëllimisht makinën e 66-vjeçarit, arrestohet autori

Një automjet është djegur një natë më parë në Kolonjë dhe sipas Policisë kjo ngjarje ka qenë e qëllimshme. Në një njoftim për mediat, autoritetet njoftojnë se sot është arrestuar autori i dyshuar i zjarrvënies së qëllimshme.

Në vijim të punës hetimore intensive për zbardhjen e ngjarjes së ndodhur në datën 25.11.2020, rreth orës 01:30, në fshatin Gërmenj, Kolonjë, ku u gjet i djegur një automjet, falë veprimeve të shpejta dhe profesionale të Policisë, nën koordinim e Prokurorisë të Rrethit Gjyqësor Korçë, u bë e mundur zbardhja dhe dokumentimi i ngjarjes”, bën me dije Policia.

Më tej njoftohet se për këtë ngjarje është arrestuar E. C., 53 vjeç, pasi akuzohet se ka djegur me lëndë djegëse, për motive të dobëta, automjetin tip fuoristradë të markës “Nissan”, në pronësi të Th. Th., 66 vjeç, banues në Gërmenj, Kolonjë./tvklan.al

Postime të ngjashme

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

Arrestohet një person në Manastir, kapet me lëndë narkotike

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...