Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Doktori i Trump: Presidenti është gati që t’iu rikthehet angazhimeve publike

Presidenti i SHBA Donald Trump ka përfunduar trajtimin për koronavirusin dhe mund të kthehet në angazhimet publike këtë fundjavë, ka thënë mjeku i tij.

Dr.Sean Conley tha se presidenti i është përgjigjur “jashtëzakonisht mirë” mjekimit dhe nuk paraqet shenja që tregojnë “përparimin e sëmundjes”.

Një ditë më parë, u vendos që debati i dytë mes Trump dhe Biden të zhvillohet virtualisht të enjten, për shkak të infektimit të kreut të Shtëpisë së Bardhe. Mirëpo ky i fundit refuzoi të merrte pjesë në debatin virtual, pas i duket “humbje kohe”.

Postime të ngjashme

Qeni robot që do të ndihmojë policinë

T E

Izraeli ndihmon me vaksina anti-Covid shtetet që do të hapin ambasada në Jerusalem

T E

Gjermania dënoi spiunin sirian të Bashar al-Assad për krime kundër njerëzimit

T E

Administrata e Bajdenit do të shpërndajë 25 milionë maska

T E

BE e ndarë rreth certifikatës për vaksinim

T E

Vijon rritja e shifrave në Itali, autoritetet i thonë jo hapjes së aktiviteteve argëtuese

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...