Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Dokumentari i Britney Spears do të lansohet në fillim të muajit maj

Pas publikimit të fundit të “Framing Britney Spears”, BBC njoftoi dokumentarin për jetën dhe konservatoritetin e legjendës së muzikës pop.

Dokumentari i ri, i titulluar The Battle for Britney: Fans, Cash and Conservatorship, do të dalë në BBC iPlayer të shtunën, 1 maj.

Do të transmetohet disa ditë më vonë në BBC Two, në orën 21:00 të mërkurën (5 maj).

Gazetari i BBC, Mobeen Azhar ka qenë në vendlindjen e Spears për të takuar njerëz që janë të përfshirë në betejat e gjata gjyqësore përreth Britney.

Mobee gjithashtu ka intervistuar edhe njerëz të afërm të Spears, përfshirë ish-koreografin e saj dhe bashkë-yllin e “X Factor”, Brian Friedman, grimeren e saj, Billy Brasfield, avokaten Lisa MacCarley dhe blogerin e famshëm Perez Hilton.

Vetë këngëtarja iu përgjigj një pjese që u lansua në shkurt duket thënë, “Unë nuk e shikova dokumentarin, por nga ajo që pashë kam qarë për dy javë. Unë ende qaj ndonjëherë”.

Ndërkohë, Netflix është duke punuar në dokumentarin për jetën e Britney Spears dhe konservatorin e saj.

Në fillim të muajit prill, ka kërkuar që pasuria e yllit të muzikës pop të mbulojë kostot e mëdha të tarifave të tij ligjore.

Postime të ngjashme

Kim Kardashian në telashe akuzohet për grabitjen e një “thesari”

S.B.

Meghan Markle fiton gjyqin kundër mediave që ia cenuan privatësinë

S.B.

Konfirmohet: Maluma do të vijë në Tiranë vitin e ardhshëm

S.B.

Një ditë pasi njoftuan ndarjen, Bill Gates i transferon bashkëshortes së tij aksione në vlerë 1.8 miliardë

S.B.

Sot një artiste e famshme e tregut botëror, por dikur Bebe Rexha thotë se prindërit e saj nuk kishin mundësi t’i blinin një piano

S.B.

Rita Ora me ndryshim drastik, bëhet brune ndërsa shfaqet me veshje 10 mijë euroshe në eventin e ‘Chanel’

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...