Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Doli nga burgu pas pesë muajsh, Ronaldinho fiton 700 mijë euro

Ylli i dikurshëm brazilian, Ronaldinho me sa duket po e rigjen shkëlqimin e tij për sa i përket të ardhurave pak kohë pasi u lirua nga burgu në Paraguaj, përcjell “Zeri.info”.

Ish-futbollisti u arrestua në muajin prill në Paraguaj, së bashku më vëllain e tij për falsifikim pasaportash, derisa u la i lirë në gusht pasi pagoi 160 mijë euro për të mbyllur procesin gjyqësor.

E periudha kur Ronaldinho ishte i kufizuar, duke përfshirë edhe paraburgimin, ishin 171 ditë.

Sipas “El Pais”, imazhi i Ronaldinhos nuk ka pësuar asnjë dëm.

Në kaq kohë, për shkak të reklamave dhe sponsorizimeve, Ronaldinho ak fituar 700 mijë euro.

Postime të ngjashme

Klubi anglez interesohet për Rashicen

Z H

Sanchez: Unë jam si një luan i mbyllur në kafaz

Z H

Lëndohet rëndë Ozil, u largua me ndihmën e të tjerëve

Z H

Sot 7 vite nga sfida e parë ndërkombëtare e Kosovës

Z H

Superliga, sot zhvillohen dy takime

Z H

Liverpooli thyen rekordin historik: 5 humbje radhazi në shtëpi

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...