Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Donacion amerikan për policinë e Maqedonisë së Veriut për ballafaqim me Covid-19

Shkup, 5 tetor, zhurnal.mk – Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski në rrethin e Ministrisë do të pranojë donacion në pajisje dhe mjete për ballafaqim me Kovid-19 nga ambasadorja e SHBA-së në vend, Kejt Meri Bërnz.

SHBA-ja deri tani disa herë ka donuar pajisje, automjete dhe mjete për nevojat e polisicë së Maqedonisë së Veriut, mes të cilave edhe për Sektorin e punëve kufitare dhe migrimeve dhe Sektorin për zbulim të krimit dhe analizës.

Postime të ngjashme

Punësime në Gjevgjeli, Dellçevë dhe Berovë të maqedonasve të deklaruar si shqiptarë?

Dafina Vidishiqi

Fadil Zendeli ia then bastionin ASh-së, Gostivari radhit pas Zendelit

Dafina Vidishiqi

Azem Sadiku nga PDSH do të rikandidojë për kryetar të Komunës së Studeniçanit

R Zh

Dokumentet personale, MPB azhuron sistemin, vonesa deri të martën

Dafina Vidishiqi

Ruzhin: Makron dhe Merkel mund ta zgjedhin problemin mes RMV-së dhe Bullgarisë

R Zh

Lëvizja BESA vazhdon ristrukturimin, sonte u themeluan nëndegët e fshatit Çajlë dhe Forinë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...