Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Donacion i ri për menaxhim me Covid për Maqedoninë, këtë herë nga Sllovakia

Shkup, 16 tetor – Zhurnal.mk – Në kazermën “Goce Dellçev” në Shkup sot do të kryhet pranim dorëzim i një donacioni, që Sllovakia e ka siguruar për Maqedoninë e Veriut përmes mekanizmit për mbrojtje civile të Unionit Evropian, informon Zhurnal.

Siç është paralajmëruar, në pranim dorëzim do të marin pjesë Nikolla Dimitrov, shefi i delegacionit të BE-së David Geer, ambasadori i Sllovakisë Henrik Markush dhe drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim, Adnan Xhaferoski.//Zhurnal.mk

Postime të ngjashme

Vestager: Të respektohen rregullat e BE-së në planet kombëtare të rimëkëmbjes

T E

Lefkov: Për lëshimet e platformës së regjistrimit nuk është fajtor populli

T E

Qeveria e miratoi Protokollin shëndetësor për zbatimin e regjistrimit

T E

Analistët për Zhurnal: Problemi me bullgarët do të jetë më shumë serioz se ai grek

Z H

Qeveria miraton Propozim ligjin për shpallje të malit Sharr si Park Kombëtar

T E

Georgievski: Nëse i falëm serbët, pse mos falim dhe bullgarët

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...