Donacion nga Mbretëria e Bashkuar për Armatën e Maqedonisë së Veriut

Shkup, 6 tetor – Në kazermën Gjorqe Petrov do të dorëzohet sot një donacion nga Mbretëria e Bashkuar dedikuar për pjesëtarët e Grupit të batalionit të Këmbësorisë së lehtë dhe për forcat speciale.

Donacioni përbëhet nga dy lloje të thasëve për gjumit për tre sezone, dyshekët për thasët për gjum, tenda të vogla – vëzhgues për snajperistë dhe tenda tuneli për forcat speciale.

Në pranim-dorëzimin do të marrin pjesë ministrja e Mbrojtjes Radmilla Shekerinska dhe ambasadorja e Mbretërisë së Bashkuar, Rejçell Galouej. 

Related posts

Janë vaksinuar 27 persona me aftësi të kufizar nga Enti për rehabilitim

Z H

Dauti: Të zezat që ia ka bërë BDI popullit shqiptar, nuk ia mbulon asnjë ngjyrë e aq më pak ngjyra e gjelbër

Redaksia

Pendarovski, Cërvenkovski dhe Ivanovi në tubim shkencor në ASHAM

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More