Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Donte të largonte syrin e keq, gruaja humb të gjitha kursimet e jetës

Një banore e Luganos ka humbur të gjitha kursimet e jetës pasi u mashtrua nga disa organizata kriminale të cilët pretendonin se ishin ‘magjistarë’ dhe largonin syrin e keq.

Gruaja 60 vjeçare donte të largonte negativitetin që ndjente në jetën e saj dhe kështu kontaktoi me ‘Profesorin’ një lloj magjistari afrikan i cili jetonte në Paris.

“Unë bisedova përmes WhatsApp-it me të. I besova atij. Ai më tha se pakënaqësia ime ishte pasojë e kësaj auresë negative nga e cila mund të më çlironte”– tregon ajo.

Ky ritual kushtonte 25.000 franga dhe e bindur se ky ‘Profesor’ do e ndihmojë të zgjidhë problemin e saj gruaja shkon tërheq lekët dhe më pas menjëherë niset për në kryeqytetin francez.

Atje asgjë nuk shkoi siç ishte planifikuar. Asnjë dhomë hoteli nuk ishte rezervuar në emrin e saj dhe shpëtimtari i saj i pretenduar nuk u paraqit në datën dhe vendin që kishin caktuar.

Në vend të magjistarit kishin shkuar dy rroje të cilët i shpjeguan se këto forca negative erdhën nga dikush që dëshironte vdekjen e saj. Prandaj ata i kërkuan një shumë të madhe parash për një ritual që supozohej që ta çlironte.

Kur ajo u përpoq të distancohej nga grupi, situata filloi të tensionohet.

“Nuk më rrëmbyen, por ishte njësoj. Kur unë u shpreha se doja të largohesha ata më goditën me rrip dhe shqelma. Gjithashtu ata më kërcënuan se nëse unë do të denoncoja do të hakmerreshin”– tregon ajo.

Postime të ngjashme

Një astronaute grua, për herë të parë në Emiratet e Bashkuara Arabe

S.B.

Gjaku i zogjve funksionon si sistem ngrohjeje në dimër

S.B.

Tentoi të tallet me policinë braziliane duke vendosur një kukull në plazh, ata e kuptuan se çfarë ishte kur iu afruan – por dënuan autorin e kësaj “vepre”

S.B.

Aeroplani tentoi të bënte ulje emergjente, por gruaja lindi foshnjën e saj në mes të fluturimit

S.B.

Pas një dite me alkool, 26-vjeçarja nga Delaware hipën mbi qafën e mikut – rrëzohet me fytyrë për tokë dhe mbetet pa disa dhëmbë

S.B.

Parashutisti spanjoll hidhet nga 3.700 metra, zbret në tokë me 120 kilometra në orë – arrin ta kap kanaçen me precizitet të paparë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...